Võta istet!

Pressiteade// 28.04.2014

Eesti LAB Orkestri klubikontsert Telliskivi Loomelinnakus

Pressiteade// 28.04.2014

Eesti LAB Orkestri klubikontsert Telliskivi Loomelinnakus

Vana vabrikuhoone. Tühi. Keset suurt ruumi toolid ja noodipuldid orkestri jaoks. Ümberringi vabaltseatud toolid kuulajatele. Selline on LAB Orkestri kevadkontserdi kujundus ja atmosfäär.

Kontsert leiab aset kolmapäeval, 21. mail algusega kell 19.00 Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis. Olles oma näolt seekord pigem klubikontsert kui klassikaline orkestrikontsert, annab üritus publikule võimaluse valida, kuhu muusikat kuulates istuda või astuda. Orkestri mängides on kuulaja vaba liikuma, et vahetada lihtsalt istekohta või proovida erinevaid lähtenurki muusika kuulamiseks.

Seekordsel kontserdil on orkestri koosseisus vaid keelpillid, kes saavad võimaluse eksponeerida kõiki oma rikkalikke kõlavarjundeid. Valitud teosed haakuvad hästi põhjamaise kevade muutlike meeleoludega. Pisut romantilisust, pisut melanhoolsust, sekka lõbusaid ja erksaid suveootuse hetki. Esitusele tulevad E. Griegi Kaks eleegilist meloodiat, P. Tšaikovski Serenaad C-duur ning W. Kilari “Orawa”.

Kontsert “Võta istet!”

K, 21. Mai, kell 19.00
Telliskivi Loomelinnak, Roheline saal, Tallinn

Eesti LAB Orkester
Dirigent_ Tanel Nurk

Kavas
Edvard Grieg: “Kaks eleegilist meloodiat”, op. 34
Pjotr Tšaikovski: Serenaad keelpilliorkestrile C-duur, op.48
Wojciech Kilar: “Orawa”

 

Rohkem informatsiooni LAB Orkestrist:

LAB Orkester on uus ja uuenduslik projekt Eesti muusikamaastikul, mille eesmärgiks on leida uusi viise ja mooduseid klassikalise muusika esitamiseks, selle loomiseks ja väljendamiseks, mis omakorda tugevdaks klassikalise muusika rolli kaasaegses ühiskonnas. Projekti iseloom on avatud ja eksperimentaalne, olles rohkem foorum erinevate esituskoosluste kohtumiseks kui üksnes orkester selle sõna otseses tähenduses.

LAB Orkester ei taha kindlasti dikteerida, kuidas teha uut moodi muusikat. Meie idee on näidata ja arendada erinevaid võimalusi. Eksperimendid, mõttetalgud, kunstilised katsetused – need on vaid mõned märksõnad, mis LAB Orkestri projekte iseloomustavad. Me loodame luua uut moodi orkestri, teha asju teistmoodi.

Projekti kunstiline juht on Tanel Nurk, noor dirigent ja muusikapedagoog, kel on ette näidata Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- (viiuli eriala, 2010) ja magistrikraad (orkestridirigeerimise eriala, 2012). Projekti tegevjuht ja kaasorganisaator on Markus Köcher, kes on lõpetanud 2010. a. Leipzigi Ülikooli magistrantuuri kultuurijuhtimise erialal ning töötanud aastaid rahvusvahelises noorteorkestri projektis Baltic Youth Philharmonic (kunstiline juht Kristjan Järvi).

Saamaks lisainfot nii kontserdi kui ka projekti kohta üldiselt, külasta meie veebilehte aadressil www.laborchestra.org või saada e-kiri: info[at]laborchestra.org.