Muusikud kui mängivad eksponaadid

Pressiteade// 18.11.2013

Eesti LAB Orkester on välja töötanud uue eksperimentaalse kontsertidee – Muusikute muuseum. Kontsert leiab aset 1. detsembril kell 16.00 KUMUs.

Pressiteade// 18.11.2013

Uus Eesti LAB Orkestri kontsert “Muusikute muuseum” KUMUs

Eesti LAB Orkester on välja töötanud uue eksperimentaalse kontsertidee – Muusikute muuseum. Seekordse projekti põhirõhk on muusika ja ruumi omavahelisel suhtlusel. Esinemas on 8 muusikust koosnev ansambel (topelt-keelpillikvartett), kus iga muusik on eksponeeritud eraldiseisva “eksponaadina”. Muusikalise materjalina kasutatakse kammermuusikateoseid, mis liiguvad mängijalt mängijale, tekitades nii efekti, kus muusika “liigub” ruumis ringi. Publikul on võimalik jälgida iga eraldiseisva muusiku tegevust ja liikumisi kui ka terviklikku protsessi, mis sünnib kontserdi käigus muusikute dialoogis. Nii nagu muuseumis, on publikul võimalik liikuda ühe “eksponaadi” juurest teise juurde, saades ühtlasi osa muusikute ühistegevuses sündivast sümbioosist. Ühe ja sama muusikateose kasutamine erinevate koosseisude vaheldudes annab ka konkreetsele teosele täiesti uue ja enneolematu kõlapildi.

“Muusikute muuseum” leiab aset 1. detsembril kell 16.00 Tallinnas, KUMU kunstimuuseumi näitusesaalis, kus on samaaegselt eksponeeritud näitus “Pühalik kaasaeg. Nikolai Kormašovi 1960. aastate maalid”. Kontserdi kavas on 20.sajandi muusika, seatuna spetsiaalselt kahele kvartetile: P. Vasks – Keelpillikvartett nr 4, E. Mägi – Keelpillikvartett nr 2, J. Rääts – Kontsert kammerorkestrile nr. 1. Kontserdile pääseb muuseumi tavapiletiga! See on hea võimalus ühendada pühapäevane muuseumiskäik kontserdikülastusga! (2,60 € – 5,50 €).

 

Rohkem informatsiooni LAB Orkestrist:

LAB Orkester on uus ja uuenduslik projekt Eesti muusikamaastikul, mille eesmärgiks on leida uusi viise ja mooduseid klassikalise muusika esitamiseks, selle loomiseks ja väljendamiseks, mis omakorda tugevdaks klassikalise muusika rolli kaasaegses ühiskonnas. Projekti iseloom on avatud ja eksperimentaalne, olles rohkem foorum erinevate esituskoosluste kohtumiseks kui üksnes orkester selle sõna otseses tähenduses.

LAB Orkester ei taha kindlasti dikteerida, kuidas teha uut moodi muusikat. Meie idee on näidata ja arendada erinevaid võimalusi. Eksperimendid, mõttetalgud, kunstilised katsetused – need on vaid mõned märksõnad, mis LAB Orkestri projekte iseloomustavad. Me loodame luua uut moodi orkestri, teha asju teistmoodi.

Projekti kunstiline juht on Tanel Nurk, noor dirigent ja muusikapedagoog, kel on ette näidata Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- (viiuli eriala, 2010) ja magistrikraad (orkestridirigeerimise eriala, 2012). Projekti tegevjuht ja kaasorganisaator on Markus Köcher, kes on lõpetanud 2010. a. Leipzigi Ülikooli magistrantuuri kultuurijuhtimise erialal ning töötanud aastaid rahvusvahelises noorteorkestri projektis Baltic Youth Philharmonic (kunstiline juht Kristjan Järvi).

Saamaks lisainfot nii kontserdi kui ka projekti kohta üldiselt, külasta meie veebilehte aadressil www.laborchestra.org või saada e-kiri: info[at]laborchestra.org.