Rahvusvaheline dirigentide meistrikursus ning meistrikursuse kontsert

Pressiteade// 16.08.2013

Eesti LAB Orkester võõrustab noori dirigente üle maailma.

Täna algab Tallinnas rahvusvaheline dirigentide meistrikursus, mis annab neljale noorele dirigendile Eestist, Austraaliast ja Lõuna-Koreast võimaluse täiustada oma oskusi ning lihvida tehnikat maineka inglise dirigendi Jonathan Brett’i juhendamisel. Meistriklassi toob Eestisse 2009. a. loodud Dirigentide Akadeemia (Conductors’ Academy), Eesti poolelt on korraldajaks Pille Lille Muusikute Fond koostöös Eesti LAB Orkestriga. Uue ja uuendusliku orkestriprojekti kunstiline juht Tanel Nurk ootab innuga järgnevaid päevi ning jälgib huviga meistrikursuse arengut. “Olen väga põnevil, mis selle seitsme päeva jooksul täpsemalt toimuma hakkab. Selge on see, et meistriklass saab olema kõrgelt professionaalne. Võrdlemisi väikese osalejate arvu tõttu saavad noored talendid võimaluse orkestriga töötada suhteliselt intensiivselt, mis noorte, alles karjääri alustavate dirigentide jaoks on orkestrikogemuste saamisel kindlasti väga oluline”, räägib Nurk, kes ka ise meistrikursusest osa võtab. “Kursust viib läbi hiilgava rahvusvahelise karjääriga inglise dirigent Jonathan Brett, kelle taktikepi all on rohkem kui 20 aastat mänginud üks Inglismaa parimaid orkestreid English Classical Players. Kahtlemata lisab ainuüksi see fakt meistrikursusele suurt kaalu.” Külalisdirigendina on Jonathan Brett juhatanud orkestreid üle Euroopa, iseäranis sagedasti aga Moskva Filharmoonikuid.

Meistrikursuse kontsert leiab aset 22. augustil kell 19.00 Jaani kirikus Tallinna Kammermuusika Festivali raames. Kontserdil astuvad üles meistrikursuse noored dirigendid, esitledes oma eelnevate päevade töö tulemust. Piletid (8 € ja 5 €) on saadaval nii internetist kui enne kontserti koha pealt ostes.

Rohkem informatsiooni LAB-orkestrist:

LAB-orkester on uus ja uuenduslik projekt Eesti muusikamaastikul, mille eesmärgiks on leida uusi viise ja mooduseid klassikalise muusika esitamiseks, selle loomiseks ja väljendamiseks, mis omakorda tugevdaks klassikalise muusika rolli kaasaegses ühiskonnas. Projekti iseloom on avatud ja eksperimentaalne, olles rohkem foorum erinevate esituskoosluste kohtumiseks kui üksnes orkester selle sõna otseses tähenduses.

LAB-orkester ei taha kindlasti dikteerida, kuidas teha uut moodi muusikat. Meie idee on näidata ja arendada erinevaid võimalusi. Eksperimendid, mõttetalgud, kunstilised katsetused – need on vaid mõned märksõnad, mis LAB-orkestri projekte iseloomustavad. Me loodame luua uut moodi orkestri, teha asju teistmoodi.

Projekti kunstiline juht on Tanel Nurk, noor dirigent ja muusikapedagoog, kel on ette näidata Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- (viiuli eriala, 2010) ja magistrikraad (orkestridirigeerimise eriala, 2012). Projekti tegevjuht ja kaasorganisaator on Markus Köcher, kes on lõpetanud 2010. a. Leipzigi Ülikooli magistrantuuri kultuurijuhtimise erialal ning töötanud aastaid rahvusvahelises noorteorkestri projektis Baltic Youth Philharmonic (kunstiline juht Kristjan Järvi).

Saamaks lisainfot nii kontserdi kui ka projekti kohta üldiselt, külasta meie veebilehte aadressil www.laborchestra.org või saada e-kiri: info[at]laborchestra.org.