UUS EESTI LAB ORKESTRI KONTSERT “SÜMFOONIA SOLISTIDELE”

Pressiteade// 14.01.2014

Kontsert “Sümfoonia Solistidele”, sümfoonilised teosed seatuna kammeransambleile.

Pressiteade// 14.01.2014

Sümfoonilised teosed seatuna kammeransambleile

Taaskord on Eesti LAB Orkester ette valmistanud uue ning põneva kontsertkava. Tanel Nurk, LAB Orkestri kunstiline juht ja kontserdi dirigent, on kavasse võtnud erinevaid fragmente sümfoonilise muusika klassikast, mis sel kontserdil saavad kõlama hoopis uues, kammerlikus võtmes. Nii mõnedki seaded on valminud just antud kontserti silmas pidades. Üles astuvad 12 noort ja säravat muusikut erinevates koosseisudes, kuhu on kaasatud ka orkestrimuusika jaoks pisut tavatuid pille nagu klaver ja akordion. Võttes eeskujuks Berliinis loodud Ensemble Mini ja nende mini-Mahleri projekti, kus Mahleri sümfooniaid kannab ette vaid käputäis muusikuid, saab nüüd ka eesti muusikapublik võimaluse kuulata sümfoonilist muusikat säärases ansambellikus esituses.

Kontsert “Sümfoonia Solistidele”
30. jaanuar, kell 19.00, Mederi Saal, Tallinn

Eesti LAB Orkester
Dirigent_ Tanel Nurk

Kavas
Sümfoonilised teosed seatuna kammeransambleile.
Mendelssohn: Avamäng „Suveöö unenägu“, Fauré: “Pavaan”, Schubert: “Lõpetamata sümfoonia” (1. osa), Beethoven: 3. sümfoonia (1. osa)

 

Rohkem informatsiooni LAB Orkestrist:

LAB Orkester on uus ja uuenduslik projekt Eesti muusikamaastikul, mille eesmärgiks on leida uusi viise ja mooduseid klassikalise muusika esitamiseks, selle loomiseks ja väljendamiseks, mis omakorda tugevdaks klassikalise muusika rolli kaasaegses ühiskonnas. Projekti iseloom on avatud ja eksperimentaalne, olles rohkem foorum erinevate esituskoosluste kohtumiseks kui üksnes orkester selle sõna otseses tähenduses.

LAB Orkester ei taha kindlasti dikteerida, kuidas teha uut moodi muusikat. Meie idee on näidata ja arendada erinevaid võimalusi. Eksperimendid, mõttetalgud, kunstilised katsetused – need on vaid mõned märksõnad, mis LAB Orkestri projekte iseloomustavad. Me loodame luua uut moodi orkestri, teha asju teistmoodi.

Projekti kunstiline juht on Tanel Nurk, noor dirigent ja muusikapedagoog, kel on ette näidata Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- (viiuli eriala, 2010) ja magistrikraad (orkestridirigeerimise eriala, 2012). Projekti tegevjuht ja kaasorganisaator on Markus Köcher, kes on lõpetanud 2010. a. Leipzigi Ülikooli magistrantuuri kultuurijuhtimise erialal ning töötanud aastaid rahvusvahelises noorteorkestri projektis Baltic Youth Philharmonic (kunstiline juht Kristjan Järvi).

Saamaks lisainfot nii kontserdi kui ka projekti kohta üldiselt, külasta meie veebilehte aadressil www.laborchestra.org või saada e-kiri: info[at]laborchestra.org.