LAB Orkester sai pääsme Eesti Kontserdi konkursi “EK:LABOR” järgmisse vooru

Eesti LAB Orkester on valitud EK:Labor’i konkursile ja osaleb oma uue ideega, mis kannab nime “Erinevates paikades”.

Eesti LAB Orkester on valitud EK:Labor’i konkursile, mida Eesti Kontsert korraldab sel aastal esimest korda. Konkursi idee on leida ja toetada noori muusikaprodutsente, kellel on ambitsioon jõuda leidlike ja uuenduslike kontsertide kaudu uute sihtrühmadeni. Koos LAB Orkestriga on võistlustules veel kaks meeskonda. Kõigi osalejate kontsertprogrammid tulevad esitlusele oktoobris.

LAB Orkester osaleb konkursil oma uue ideega, mis kannab nime “Erinevates paikades”. Need oma lugu jutustavad kontserdid viivad publiku muusika, videoprojektsioonide ja kirjanduslike vahelugemiste kaudu erinevatesse paikadesse, muusika ja kirjanduse maailma.

“Selline kontsertidee seob muusika otseselt kirjanduse ja videokunstiga. Keskne roll projektis on muusikal koos kõikide meeleolude ja väljendusrikkusega,” ütleb LAB Orkestri kunstiline juht Tanel Nurk. Erinevat laadi videoprojektsioonid toetavad neid meeleolusid ning annavad publikule tunde, justkui viibiks nad sel hetkel hoopis kaugel eemal. Kontsertidel on kirjanduslik teema. Vahelugemised valitud teosest, olgu selleks siis mõni romaan, novell, lühijutt või hoopis koomiks, juhatavad sisse kontserdi teema ja kujundavad selle sisu algusest lõpuni.

Markus Köcher, LAB Orkestri tegevjuht, tutvustab projekti järgmiselt: “Igal muusikapalal on oma lugu ja emotsioon jutustada. LAB Orkestri projekt soovib ellu kutsuda uue vormi jutustavast muusikateatrist, mille eesmärk on ühendada klassikaline muusika erinevate kunstivaldkondadega nagu kirjandus ja visuaalkunst ning panna erinevad valdkonnad omavahel kaasaegses vormis suhtlema.”

LAB Orkestril õnnestus kaasata oma projektile “Erinevates paikades” tegusad meeskonnaliikmed: Karl Saluveer (videokunstnik ja turundusspetsialist), Martina Tramberg (filmiproduktsiooni spetsialist ja üritustekorraldaja) ning Anastassia Dratšova (reklaamispetsialist ja üritustekorraldaja).

 

Lisainfo EK:Laborist